بلاگ cyletech

مسیر ایجاد یک وب سایت

بسیاری از دوستانی که مشغول طراحی وب سایت و برنامه نویسی آن هستند، از بسیاری از موضوعات در طول طراحی آگاهی ندارند. در این مقاله قصد دارم به شما کاربر و هموطن گرامی یک طرح را پیشنهاد کنم که اگر طبق آن عمل شود، حتما به نتیجه مثبتی خواهید رسید.

 

 

هر مرورگر یک استایل!؟

سلام دوستان،

اگر شما یک طراح وب سایت هستید، برای بهینه ساختن، زیبایی کار و ... خودتون باید برای هر مرورگر یک stylesheet بنویسید. درسته! ما می تونیم به چند نوع این کارو انجام بدیم، اما تابحال توی انجمن برای انجام این کار از PHP بحث نشده است که خودم شروع می کنم Smile

به کدی که برایتون آپلود کردم دقت کنید.

 

گوگل سیستم عامل مبتنی بر مرورگر کروم را معرفی کرد

وبلاگ رسمی گوگل اعلام کرد این غول جستجوگر قصد دارد بزودی یک سیستم عامل اختصاصی بر مبنای مرورگر کروم (Chrome) معرفی نماید.

Google Webmaster با چهره ای جدید

پیش از سال 2006، ابزار وبمستر (Webmaster Tools) به عنوان یک مسیر برای وبمستر ها جهت ثبت نقشه های سایت (Sitemaps) شروع به فعالیت کرد. در طول این سال ها گوگل از روی ثبات امکانات جدیدی را اضافه و بروز کرد. نتیجه این همه تلاش یک ابزاری زیبا و پرکاربرد در صنعت وب بوده اما همچنین با وجود امکانات بسیاری که اضافه شده است وب سایتی سنگین و اغلب مشکل در هدایت کردن بشمار می آید.

Gears - بهبودی بخشیدن به مرورگر

سلام دوستان،

امروزه وب سایت های بی شماری را میبینیم که اندازه ای سبک و سنگین دارند. همچنین همه به دنبال ابزار یا روشی هستیم که بتواند سرعت خواندن اطلاعات و بارگذاری آنها را افزایش دهد. قصد دارم به شما یکی دیگر از ابزار های گوگل را با نام Gears معرفی کنم. قبل از اینکه به مطلب اصلی بپردازم میخوام در مورد سلیقه ها صحبت کنم که زیاد هم بی ربط نمی تونه باشه.
حتما اسامی که مردم خارج از ایران انتخاب می کنند برای شما هم جالب هست! درست نمی گم؟ مثلا Google به معنی عدد 10 به توان 100، Yahoo به معنی آدم حیوان صفت و در اینجا هم Gears به معنی چرخ دنده ها است.

معرفی سرویس Ping-O-Matic

سلام دوستان،

یک سرویس بسیار جالب با نام Ping-O-Matic وجود دارد که کار موتور های جستجو مخصوص بلاگ را آسان کرده است. این سرویس با در دست داشتن عنوان، آدرس و RSS وبلاگ شما می تواند خبر بروز شدن را به موتور های جستجو بدهد. البته امکان تنظیم اینکه به کدام موتور جستجو اطلاع رسانی شود هم به دست خود شماست!

برای اطلاعات بیشتر به این ادرس بروید.

ابزار جدید کلیدواژه گوگل

سلام دوستان،

سال ها پیش یک ابزار آزمایشی با موضوع کلیدواژه عرضه شد. چندی نگذشت که نسخه کامل آن را هم عرضه کردند. کار آن ابزار طوری بود که اگر کلیدواژه ای به همراه آدرس یک وب سایت می دادید اطلاعات جالبی اعم از: تعداد جستجو ها در ماه، مرغوبیت و ... را در اختیار ما قرار می داد.
با اینکه آن ابزار همچنان به قوت خود باقیست اما یک ابزار دیگه با همان موضوع اما کارایی بهتر و جذاب تر چندی پیش از طرف گوگل عرضه شد!

اضافه شده امکان جدید (Drap & Drag) به سرویس میل دهی گوگل

سلام دوستان،

بسیاری از کاربران جامعه مجازی از سرویس میل دهی گوگل استفاده می کنند. از زمان فعالیت این بخش از پروژه گوگل خیلی سال است که میگذرد و در طول این سالها تغییرات بیشماری کرده که باعث راحتی کاربرانش شده است.

مایکروسافت این‌بار غول های دنیای آنتی ویروس را به رقابت خواند!

بالاخره بعد از حدود یک هفته ، نسخه‌ی جدید آنتی ویروس مایکروسافت ارائه شد. آنتی ویروس جدید مایکروسافت که با نام “Marro”ارائه شده است ،رایگان است و برای دریافت آن کافی است که به سایت مایکروسافت برای دانلود مراجعه کنید.این آنتی ویروس که با نام “Microsoft Security Essentials” نیز خوانده می شود دیروز نسخه‌ی بتای آن ارائه شد.

Syndicate content